Yalnızlık Sözleri

Yalnızlık Sözleri

Ne zaman mutlu olmaya niyet etsem içimdeki sesi yenemiyorum. İçimden bir ses otur yerinde diyor, yalnızlık benim geleceğim.

Eğer  bir  insan kendini yalnız hissediyorsa, dünyanın her türlü güzelliğinin içinde bile kendini çölde hisseder.

Yalnız bir insan her güzelliği kendi içinde yaşar. Kendi içinde güler, kendi içinde eğlenir. Yalnız insanın kendi içinde devasa büyüklükte bir dünyası vardır.

Gönül ister herkes sevdiğini arasın hal hatır sorsun, gönül ister dünyadaher yer herkesin kendi evi gibi olsun.

Yalnızlığın insanlara çok şey öğrettiği söylenir. Yanımda yeter ki birisi olsun ben ömrü hayatında cahil kalmayı tercih ederim.

İnsan eninde sonunda yalnız kalacağını bildigi sürece ne eğlenmek istiyor ne de birisiyle evlenmek.

İnsanların hayatlarındaki yegane dostları yalnızlıktır, yalnızım en az toprağın kuraklığı, ağaçların kuru dalları kadarç

İnsanların değerlerini bilmezsen, ne kadar kalabalığa sahip olursan ol yine de yalnızsındır. Tıpkı bir çölde açan gelincik gibi.

Yalnızlıkla İle İlgili Sözler

Sahip olduğumuz yalnızlıklarımızı anlatmaya ne kelimeler yeter ne de ömür..  her insan farklı şekillerde yazar yalnızlığını, her yazının bir hikayesi vardır, yalnızlık içinde yalnızlığı anlatan.

Yalnız olmak herkesin harcı değildir. Çok zordur yalnız olmak. Kendi kendine konuşmak belki zevk veriyor olabilir ama insanın kendi sorularına cevap vermesi oldukça zor bir iştir.

Yalnız insanlar daima yaratıcı bir ruha sahip olurlar. Yalnız kalındığı durumlarda insan beyni harekete geçer ve üretmeye başlar.

Akıllı olan ve üretici güce sahip olan beyinler daima yalnızlığa mahkum olur. Çünkü yalnız beyinlerin sıra dışı işleyişini normal bir toplum yapısı kabul etmez.

Her insanın aklının bir köşesinde yalnızlığa hazırlıklı olması gerekir yalnızlık kötü bir şey değildir, yeter ki yalnız kalındığında akıllıca davranılsın.

Yalnız insanlar ile sohbet etmeye çalışın. Konuşmaya ve bir şeyler anlatmaya çok heveslidirler.  Her anlattıkları ile de sizi şaşırtmayı başarabilecek güce sahiptirler.

webtoz.com

Dilin sarf ettiği bir söz, insanların yalnız kalmalarına sebep olabilir.

Yalnızlık, insanların hayatlarına farklı bir anlam yükler. Yalnızlıktan birçok şey öğrenebilirsiniz

Yalnızlık, insanın kendini keşfetmesine önemli bir etkendir. Yalnız olan insanlar kendilerini dinler ve derinlerdeki potansiyellerini keşfeder.

Yalnızlık duygularınızı insanlar ile paylaşabilirsiniz.

Yalnızlık illa insanın yalnız olması demek değildir. İnsan mahşer-i bir kalabalıkta da kendini yalnız hissedebilir.

tükenmişlik tükenmek İle İlgili Sözler Resimli

yorulmak ile ilgili sözler

fedakarlık ile ilgili sözler Resimli

tevekkül ile ilgili sözler